Wybierasz się w podróż za miasto?

O tych 8 rzeczach lepiej nie zapomnieć!

Wszyscy kochamy weekendowe podróże. Zobacz, jak się do nich przygotować!

Po długim tygodniu pracy każdemu należy się odpoczynek. Jeśli chcesz zregenerować szare komórki i nabrać siły, koniecznie wybierz się za miasto. Spacer lub piknik dobrze ci zrobią, bo nic tak nie poprawia nastroju, jak świeże powietrze. Co się przyda, by wypad był udany?

1. Dobry bezawaryjny samochód

Po pierwsze dlatego, że jakoś musisz wyjechać z miasta, po drugie dotrzeć bez kłopotów na miejsce. Które auto wybrać? Proponujemy Skodę Rapid Spaceback, bo jest idealna dla całej rodziny. Wygodna, przestronna, ma duży bagażnik i mnóstwo potrzebnych gadżetów. W Skodzie Rapid znajdziemy na przykład uchwyt na kamizelkę odblaskową pod przednim siedzeniem, schowek pod klapką wlewu paliwa przeznaczony do wygodnego przewożenia skrobaczki do szyb, uchwyty na bilety parkingowe, uchwyty na kubki oraz kieszenie w przednich drzwiach, które idealnie pasują do 1,5 litrowych butelek.

2. Mapa

Tak, tak - papierowa!. Bez niej ani rusz, jeśli nie chcesz się zgubić i przeoczyć miejsc, godnych uwagi. Bo co zrobisz, jak zabraknie zasięgu lub rozładuje ci się telefon?

3. Aparat fotograficzny

Chociaż dziś prawie każdy ma go w smartfonie, to czasem warto dla pełnego relaksu wyłączyć telefon i po ludzku odpocząć. Wtedy nikt nie będzie zaprzątał ci głowy. Jeśli lubisz robić zdjęcia, to koniecznie zabierz ze sobą aparat, dzięki, któremu uwiecznisz malownicze obrazy i piękne rodzinne chwile.

4. Koc

To piknikowy must-have. Do tego książka lub planszówki oraz coś do jedzenia i weekendowy wypad za miasto musi być udany!

5. Coś do jedzenia

Na weekendową wycieczkę nie zabiera się całej lodówki. Nie zapomnij o wodzie, szczególnie jeśli macie zamiar trochę pospacerować. Do tego sezonowe owoce, domowe kanapki oraz zbożowe ciastka. Niech wasz weekendowy wypad będzie zdrowy!

6. Leki i inne medykamenty

Zawsze warto mieć przy sobie coś na ból głowy i brzucha. Ale na wyprawę za miasto zabierz też ze sobą bandaż oraz plastry, które mogą przydać się na otarcia i inne urazy.

7. Ciepła bluza

Polar, ciepła bluza lub kurtka to must-have, który zawsze warto mieć na tylnym siedzeniu swojego auta. Pogoda zmienną jest, a przezorny zawsze ubezpieczony!

8. Okulary przeciwsłoneczne

Niezależnie od pory roku, okulary przeciwsłoneczne bywają bardziej przydatne, niż myślisz. Sprawdzą się zarówno podczas podróży samochodem, jak i wtedy, gdy dojedziecie już za miasto i zaczniecie rodzinny piknik lub spacer. Pamiętaj, by okulary miały filtr UV.

Jaki samochód do ciebie pasuje?

Jeśli nie wiesz, jakim autem powinnaś jeździć,

rozwiąż nasz test!