Skoda Rapid Limo - kompaktowy kobiecy samochód idealny
do miasta! Poznaj wyniki testów redakcji Polki.pl

Mam na imię Agnieszka. Na kilka dni zamieniłam moją starą Toyotę Corollę na nową Skodę Rapid Limo. I... poczułam się jak gwiazda. A także dzięki przejażdżkom Skodą odkryłam moje miasto z zupełnie innej perspektywy.


Kompaktowa limuzyna? To tylko brzmi jak sprzeczność, bo Skoda Rapid Limo jest najlepszym dowodem na to, że limuzyna może być nie za wielka, a przy tym elegancka, wygodna i przestronna.


Duża zaleta jak na miejską limuzynę - parkowanie nie sprawia żądnego kłopotu - Skoda Rapid Limo nie potrzebuje bowiem miejsca parkingowego dla dwóch aut. Jednocześnie miałam wrażenie, że poruszam się po mieście autem luksusowym, a nie jakąś miniaturką.


Auto jest kompaktowe, owszem, jednak w środku nie można narzekać na brak miejsca. Siedzi się komfortowo, jest dużo miejsca na nogi - zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów.


A do tego olbrzymi bagażnik. Mówiąc olbrzymi, nie przesadzam. Myślę, że zmieszczą się tam wakacyjne walizki 4-osobowej osobowej rodziny. Ja zmieściłam się cała!Skoda ma też mnóstwo pożytecznych schowków. Sprawiają one, że nic w samochodzie nie "lata", poczynając od schowka na okulary, przez kieszenie na butelki z wodą, siateczki na bokach siedzeń na smartfony, czy miejsce na parasol pod siedzeniem pasażera, aż po mój numer jeden - uchwyt przy przedniej szybie na bilety parkingowe! Zapomniałam o skrobaczce do szyb ukrytej przy wlewie do paliwa.Są też inne praktyczne rozwiązania, które bardzo doceniam. Np. wygodna kierownica i świetnie wyprofilowany fotel kierowcy, co dla mnie jest bardzo ważne, gdyż spędzam przy komputerze minimum 8 godzin dziennie, a w samochodzie kolejne dwie. Dodatkowo w skodzie miałam świetną widoczność dzięki opcjom regulowania fotela.


Bezpieczeństwu jazdy sprzyjają też duże boczne lusterka, które zapewniają dobrą widoczność drogi z tyłu i ułatwiają sprawną zmianę pasów ruchu. Co ważne - pasy bezpieczeństwa nie wrzynają si_ę w szyje czy dekolt - co zdarza się w niektórych samochodach, gdy prowadzimy w topie z dużym dekoltem. Nawigacja - super! Ekran dotykowy, dodatkowe menu przy kierownicy. Deska rozdzielcza - prosta i przejrzysta, podświetlanie zegarów jest jasne i nie meczy wzroku (nie jestem fanka czerwonych zegarów).


Jeśli chodzi o komfort jazdy - nie mam żadnych zastrzeżeń - auto jest szybkie, dynamiczne, świetnie przyspiesza, hamuje i trzyma się drogi. Praktycznie zawraca w miejscu, co w mieście jest bardzo ważne, gdyż parkowanie - jak wszyscy wiemy, jest koszmarem. Dodatkowo kamera z tylu samochodu bardzo pomaga w parkowaniu, czujniki ruchu też, można ustawić głośność ostrzegawczego dźwięku na całkiem niskim i niedrażniącym uszu poziomie. Na koniec dodam kilka ciepłych słów o ekonomicznym silniku - na jednym baku można przejechać 1000 km.Elegancki design sprawiał, że czułam się jak gwiazda na warszawskich ulicach. Naprawdę! Np. metaliczne listwy w środku dodają wnętrzu wyrafinowania. Takich detali jest masa. Nieoczywiste rozwiązania oraz nowoczesny design, piękna linia samochodu i reflektory tworzą ten klimat luksusu.

Jeżdżenie Skodą to czysta przyjemność!

Skoda Rapid Limo to praktyczna, bezpieczna i przyjazna dla środowiska limuzyna, w której zakocha się każda kobieta. Bo taki samochod to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, to także plus 100 punktów do prestiżu!


Zdjęcia i film: Art Rozbiewski Photography


Jaki samochód do ciebie pasuje?

Jeśli nie wiesz, jakim autem powinnaś jeździć,

rozwiąż nasz test!