5 rzeczy, które ułatwią ci życie w mieście

Niby to takie oczywiste, ale jednak nie dla wszystkich.

Życie w mieście zdecydowanie różni się od tego na wsi. Wystarczy wyjechać na weekend do niewielkiej polskiej wsi, a okazuje się, że tam czas płynie wolniej, jest cicho i spokojnie. A jak jest w mieście? Głośno, szybko i często bardzo męcząco. Oto 5 rzeczy, które ułatwiają życie w metropolii.

1. Samochód

Chociaż w mieście możemy liczyć na komunikację, to nie oszukujmy się – autobusy, tramwaje, czy warszawskie metro są zwykle przeludnione. Poza tym nie wszędzie można dotrzeć tramwajem czy metrem bez korków. A po godzinie w korkach w autobusie ciężko mieć dobry nastrój. To dlatego tak wiele kobiet decyduje się na własne auto. Stawiamy na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo. Miejskie singielki, mężatki oraz mamy często decydują się na Skodę Rapid. Dlaczego? Bo pomimo kompaktowych rozmiarów jest bardzo przestronna. Bez trudu można tam zmieścić spore zakupy i białą koszulę na ważne spotkanie firmowe. A do tego jest bardzo bezpieczna.

2. Internet LTE

Stałe połączenie do sieci to dziś must-have, bez tego nie wyobrażamy sobie życia. Jadąc do pracy, możesz sprawdzić pocztę lub zerknąć na Facebooka bez stresu, że Internet się skończy.

3. Kremy do miasta

O smogu w Polsce jest głośno od dawno. To dlatego tak ważne jest, by zabezpieczać się przed nim każdego dnia. Oczywiście nikt nie mówi o noszeniu maski antysmogowej, ale warto jest codziennie stosować krem z przeciwutleniaczami, które neutralizują wolne rodniki.

4. Przydatne aplikacje

Pamiętaj też o aplikacjach. My nie wyobrażamy sobie życia bez:
Jak dojadę – aplikacji do wyszukiwania połączeń komunikacją miejską
Omni– aplikacji do wyszukiwania taxówek
Uber – aplikacji służącej do zamiawiania samochodu do przejazdu
Nextbike – aplikacji pomagającej odszukać stację z rowerami miejskimi
Zomato – aplikacji ułatwiającej znalezienie restauracji.

5. Butelka filtrująca

Pamiętaj, że dziennie należy pić ok. 2 litrów wody. W mieście przyda ci się więc butelka filtrująca, która za pomocą specjalnych filtrów oczyści wodę z kranu.

Jaki samochód do ciebie pasuje?

Jeśli nie wiesz, jakim autem powinnaś jeździć,

rozwiąż nasz test!