Nowoczesne sposoby
zwalczania alergii

Żyjemy w czasach kiedy już prawie 40% społeczeństwa cierpi na alergię. Choroba towarzyszy alergikowi każdego dnia i nie daje o sobie zapomnieć. Czy to oznacza, że alergiczne dolegliwości są nie do pokonania? Absolutnie nie! Okazuje się, że istnieją sposoby i preparaty, które pomogą ci normalnie funkcjonować, a alergia nie obniży jakości Twojego życia.

ARTYKUŁY

Alergia krzyżowa
– co to jest i jak
sobie z nią radzić?

Alergia krzyżowa to reakcja alergiczna na daną substancję na skutek uczulenia na substancję o podobnej budowie chemicznej (tzw. alergen krzyżowy), np. uczulenie na jabłka może być spowodowane alergią na pyłki brzozy. Substancje te nie muszą być do siebie podobne wystarczy, że zawierają pokrewne białka (np. jabłko i pyłki brzozy lub banan i lateks). Alergia ta może mieć postać pokarmową, kontaktową bądź wziewną, a jej objawy widoczne są już po 15-20 minutach. Polskie Towarzystwo Alergologiczne przeprowadziło badania, z których wynika, że w naszym kraju blisko 30 procent...

Zobacz więcej
Przeziębienie czy alergia – sprawdź jak je rozróżnić

Przeziębienie czy alergia? Zwykle zaczyna się tak samo. Najpierw katar, ból gardła, później załzawione oczy. Kiedy dolegliwości nie znikają zaczynamy zastanawiać się, co z naszym zdrowiem dzieje się niedobrego. Jeśli powyższe objawy trapią cię dłużej niż trzy tygodnie to znak, że możesz mieć alergię. Kiedy pojawi się katar od razu zakładamy, że jest to zwykłe przeziębienie, będące wynikiem złapania wirusa. Oto wcale nietrudno, zwłaszcza, że takie drobnoustroje przenoszą się drogą kropelkową ...

Zobacz więcej
Innowacyjne preparaty na alergię – jakie są najlepsze

Osoby cierpiące na alergię doskonale wiedzą, jak potrafi ona uprzykrzyć życie. Ciągły katar i łzawiące oczy. Do tego pokrzywka. Ale to tylko kilka z dolegliwości, które mogą występować u alergików. Jak sobie z nimi poradzić? Leków bez recepty jest wiele. Dzielą się na dwie grupy: leki starej generacji (powodujące wiele skutków ubocznych) oraz leki nowej generacji np. na bazie desloratadyny, które są bardzo skuteczne, lecz nie powodują skutków ubocznych, takich jak senność czy spadek koncentracji. Lek na bazie desloratadyny posiada dodatkowo jeszcze jedną zaletę...

Zobacz więcej
5 sposobów na życie z alergią

Życie alergika wcale nie musi być trudne. Wystarczy, że odpowiednio zadbasz o kilka drobiazgów, dzięki czemu nie będziesz musiała rezygnować z wielu przyjemności. Pamiętaj, alergia to nie koniec świata. Można z nią żyć, a nawet dojść do porozumienia. Przetestuj 5 metod, które pozwolą dobrze funkcjonować z alergią. Przed zaplanowaniem wakacji pamiętaj, aby sprawdzić stężenie pyłku na danym obszarze. Pomoże Ci to nie tylko rozsądnie zaplanować każdy dzień pobytu, ale przede wszystkim, w pełni skorzystać z odpoczynku. Jeśli jesteś alergikiem pamiętaj o...

Zobacz więcej
Przystosuj dom do alergika

Katar, zatkany nos, pokrzywka, to tylko niektóre z objawów alergii, które towarzyszą milionom ludzi każdego dnia. Okazuje się, że dom może być prawdziwym polem minowym dla alergików! Grube dywany, pokaźne kolekcje książek w otwartych biblioteczkach czy meble tapicerskie, to tylko niektóre elementy twojego mieszkania, skupiające ogromne ilości alergenów. Musisz pamiętać o tym, że kurz jest jednym z największych wrogów osób cierpiących na problemy z alergią. Roztocza, które się w nim znajdują, uruchamiają reakcje w organizmie chorych i wywołują nieznośne objawy...

Zobacz więcej
Niezbędnik alergika - co powinno znaleźć się w twojej torebce

Kobieca torebka to skarbnica różności. Od kosmetyków po dokumenty, mamy w niej wszystko. Jeżeli jesteś alergikiem powinnaś dołożyć do tego zestawu środki, które pomogą ci zwalczyć objawy alergii podczas dnia. Zapoznaj się z wybraną przez nas listą! Ulgę w walce z alergią przynoszą leki antyhistaminowe, których stosowanie pozwala walczyć z uciążliwymi objawami alergii. Większość z nich, niweluje objawy nieżytu nosa, kichanie, a także wysypkę i zaczerwienienie skóry, ale ich stosowanie może wiązać się z wystąpieniem skutków ubocznych, takich jak senność i...

Zobacz więcej

SONDA

Co jest dla ciebie najważniejsze przy wyborze leku na alergię?

VIDEO

Najczęstsze alergeny.

Alergia jest nieprawidłową reakcją organizmu na określoną substancję, która dla zdrowej osoby jest obojętna. Co najczęściej nas uczula oraz jak radzić sobie z objawami alergii? Na te pytania odpowiada prof. Andrzej M. Fal, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii CSK MSW w Warszawie.

Alergia może dotyczyć każdego

Czy wiedziałaś, że ponad połowa populacji choruje na alergię? Coraz częściej objawy alergii dotykają niemowlaki oraz osoby w wieku podeszłym. Alergia dotyczyć może każdego z nas. Eksperci ostrzegają, że alergikiem można stać się niemalże z dnia na dzień. Sprawdź jak skutecznie walczyć z objawami alergii na co dzień.

6 powodów by zaufać desloratadynie

Antyhistaminiki są najważniejszą grupą leków w walce z alergią. Wśród nich wyróżniają się te na bazie desloratadyny, które działają szybko i skutecznie, zwalczając objawy alergii takie jak katar, swędzenie oczu i pokrzywka. Dodatkowo nie wywołują skutków ubocznych, takich jak spadek koncentracji czy senność. Alergia już nie musi oznaczać obniżonej jakości naszego życia!

Alergia, a przeziębienie

Katar, łzawiące oczy, ogólne rozbicie i spadek formy….to objawy które mogą oznaczać przeziębienie, ale również są częste u alergików. Jeśli nie wiesz czy jesteś alergikiem rozpoznanie przyczyny ich pochodzenia może być trudne. Jak rozpoznać alergię? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Posłuchaj co na ten temat mówi nasz ekspert - prof. Andrzej M. Fal, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii CSK MSW w Warszawie.

Alergia, a jakość życia

Alergia jest chorobą przewlekłą i jej objawy mogą występować przez cały rok. Czy wiedziałeś, że są badania mówiące o tym, że alergicy mogą gorzej socjalizować się ze społeczeństwem, unikać kontaktów seksualnych albo mieć problemy z koncentracją w pracy? Alergia ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia i wpływa na jego jakość. Dowiedz się jak sobie z nią radzić!

Najczęstsze alergeny.Alergia może dotyczyć każdego.6 powodów by zaufać desloratadynie.Alergia, a przeziębienie.Alergia, a jakość życia.

QUIZ

Czy jesteś osobą aktywną?
Jakie niechciane efekty po zażyciu leku na alergie przeszkadzają Ci najbardziej w codziennym funkcjonowaniu?
Jakie objawy alergii są dla ciebie najbardziej uciążliwe?
Jak często przyjmujesz leki antyalergiczne ?
Czy lubisz nowoczesne formy leków (tj. tabletki rozpuszczające się w ustach bez konieczności popijania)?
Czy zwracasz uwagę na smak przyjmowanych leków?
Powinnaś dostosować leki do swojego aktywnego życia! Postaw na produkt, który nie osłabi twojej koncentracji, nie spowoduje senności, ma przyjemny owocowy smak, a dodatkowo działa szybko – już po 30 minutach od czasu podania. Wystarczy jedna tabletka na dobę, aby skutecznie walczyć z objawami alergii.
Uciążliwy katar potrzebuje szybkiego działania! Wybierz preparat, który szybko upora się z dokuczliwymi objawami alergii (już po 30 minutach od czasu podania!) i pozwoli ci normalnie funkcjonować bez uczucia senności. Postaw na lek, który wystarczy przyjmować raz dziennie.
Idealnym rozwiązaniem będzie dla ciebie lek, który szybko rozpuści się w ustach bez konieczności popijania wodą. Dzięki temu będziesz mogła przyjąć go w każdym miejscu, w każdej sytuacji. Wybierz preparat, który działa szybko, już po 30 minutach od czasu podania oraz taki, który wystarczy przyjmować raz dziennie i nie spowoduje spadku koncentracji.